Ласощі – найбільш проблемна тема для дівчат, а особливо для тих, хто на сидить на дієті. Вони гостро сприймають категоричне табу на вживання всього солодкого. Насправді, не все так страшно, якщо детально розібратися в цьому «солодкому» питанні. Потрібно тільки з’ясувати, на скільки ці самі ласощі корисні або не корисні для здорового харчування.

  • Шоколад

Шоколад – продукт, у якому міститься найбільше білків та гормон серотонін – універсальний антидепресант. Із мінусів – у 100 гр шоколаду 550 – 650 ккал.

Шоколад – найкращий ще й тому, що його основа – рослинний білок какао, який не містить холестерину. Він довго засвоюється і тому ситний. Крім того, в шоколаді багато потрібних елементів: калію, кальцію, магнію, фосфору, заліза, вітамінів групи В, РР, лецитину – словом все, що потрібно для роботи мозку і пам’яті.

Норма в день: достатньо 20-25-30 грамів. Це чверть або третина стограмової плитки.

  • Сухофрукти

Натуральний продукт, в якому містяться вітаміни, пектини, клітковина, антиоксиданти, фруктоза і біофлавоноїди. Корисний і одночасно калорійний продукт, в якому 250 – 300 ккал на 100 грамів.

Сухофрукти – це той же чорнослив, курага, сушені яблука чи груші з природною солодкістю, але ніяк не зацукровані фрукти «отруйних» кольорів.

Норма в день: 3-4 штучки в день.

  • Мед

Калорії ті ж, що і в цукрі, але мед набагато корисніше. У ньому і мікроелементи, і вітаміни, і біофлавоноїди – антиоксиданти.

Норма в день: діабетикам – 1-2 ч.л. через день-два. Тим, хто за вагою доглядає – не більше 1 ч.л. в день. Худишкам – більше. Але пам’ятаємо, що мед-алерген, їм краще не об’їдатися.

  • Мармелад, зефір, пастила, варення

Ці ласощі не містять ні білків, ні жирів, ні вітамінів, в них дуже мало мікроелементів. Всі 300 ккал на 100 грамів «зроблені» з вуглеводів-цукрів. Але вуглеводи згорять швидко, якщо пам’ятати правило: не їсти багато! Одну-дві штучки собі дозволити можна.

Скільки можна з’їсти: 1-2 пастили, або 1-2 зефірки, або 1-2 мармеладки з чаєм після основної їжі і не кожен день. Раз-два в тиждень достатньо.

Домашнє варення корисніше, ніж просто цукор, так як зварено з натуральних ягід. Але правило дози пам’ятаємо завжди: в 1 ч.л. 20 – 40 ккал.

Норма в день: 1-2 чайні ложки в день.

Категорії: Лайфхаки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *