Нікому не секрет, що дитяче взуття, як і одяг, слід підбирати особливо ретельно. Адже дитяча ніжка ще не сформована та під впливом незручного взуття може легко деформуватися. В подальшому це може призвести до багатьох негативних наслідків, включаючи плоскостопість та сколіоз.

В першу чергу варто орієнтуватися на вік дитини

Педіатри радять придбати першу пару взуття коли малюк вже впевнено стоїть на ніжках та готовий удосконалювати свої навички ходьби. Крихіткам молодшого віку достатньо навіть пінеток. Правильно підібране взуття допомагає малюкові не завалюватися назад при ходьбі. Так, навіть одягаючи взуття хоча б на декілька годин в добу, за умови, якщо воно підібрані правильно, малюк привчається до постійного носіння взуття.

Правила примірки

Перед покупкою необхідно визначити розмір ноги дитини. Щоб не виснижувати малюка безкінечними примірками можна зробити картонний «слід» ніжки: вдягніть на дитиниу шкарпетки, обведіть їх олівцем на картоні та виріжте. Все просто. Головне зробити «слід» обох ніжок так, як стопи можуть відрізнятися одна від одної. Таким чином ці лекала можна вкладати в взуття, щоб щоб визначити, чи підійде воно по довжині і ширині, економлячи при цьому час.

Зверніть увагу і на повноту стопи. Взуття не повинно бути ні вузьким (це впливає на кровообіг ніжок), ні широким (нога буде постійно «випадати» з черевика і не матиме опори). Хоча на сьогоднішній день багато моделей взуття забезпечені липучками або застібками, що дозволяє регулювати повноту.

Коли ви знайшли ідеальне взуття, яке підходить під лекало, сміливо міряйте його на малюці. Приміряти взуття на дитину потрібно обов’язково в положенні стоячи. Попросіть її трохи походити по залу. Зверніть увагу чи не змінилася хода.

Та запам’ятайте, що купувати взуття «на виріст» не краща ідея. При ходьбі у взутті на кілька розмірів більше дитячі ніжки піддаються більшому навантаженню і доповнюючи це занадто вільне взуття сприяє появі мозолів на ногах.

1. Матеріал

Матеріал повинен бути натуральним. Це стосується як верху взуття, так підкладки і утеплювача. Один з кращих варіантів – натуральна шкіра, оскільки вона володіє дуже хорошими гігієнічними якостями і, найголовніше, адаптується до форми ноги.

2. Зверніть увагу на устілку

Оскільки дитячі ніжки досить сильно пітніють, устілка повинна бути з натурального матеріалу та добре вбирати в себе вологу. Наприклад, з текстилю або обробленої шкіри.

3. Форма

Вибирайте взуття з круглими носами. Вони повинно бути достатньо широкими, щоб пальчикам ноги було вільно. Відмовтеся від покупки популярного на сьогоднішній день гостроносого взуття, оскільки пальці ніг будуть «заважати» один одному і через це можуть деформуватися.

Що стосується фасону, то для самих маленьких вибирайте черевички довжиною по щиколотку. По верхньому краю взуття, для зручності дитини, повинен бути невеликий м’який валик, який захистить ніжку від натирання.

4. Задник черевичка обов’язково повинен бути жорстким

В іншому випадку, він не буде утримувати п’яту, і вона буде вивертатися в бік. Перевірте жорсткість задника, натиснувши на нього пальцем – він не повинен прогинатися.

Крім цього, задник повинен щільно облягати п’яту і бути досить високим. Це стосується як літньої, так і зимової взуття. До речі, літнє взуття з відкритою п’ятою ви можете купити для малюка тільки з 4 років.

5. Підошва взуття повинна бути гнучкою

Стопа дитини при ходьбі повинна легко перекочуватися з п’яти на носок. Перевірити, ідеальна чи підошва по гнучкості і жорсткості, можна, зігнувши черевик навпіл. Якщо він легко згинається, то таке взуття підійде для дитини.

Крім цього, підошва взуття повинна бути рифленою. Не купуйте дитині взуття на плоскій підошві, в ній він буде ковзати.

6. Каблук

Ортопеди упевнені, що маленький каблучок просто необхідний. Він сприяє формуванню правильної ходи, а також не дозволяє маляті завалюватися назад. Для самих маленьких вибирайте взуття з каблучком 5 мм. До семи років допустимо 1 см.

7. Супінатор

Багато фахівців до цих пір сперечаються, чи потрібен супінатор в звичайному дитячому взутті, не призначеного для виправлення дефектів стопи. Адже жорсткий супінатор, покликаний виправити стопу, може нашкодити здоровим дитячим ніжкам.

Однак всі вони одностайні в думці, що м’який супінатор, який тепер зустрічається майже у всьому дитячому взутті, абсолютно безпечний для стоп.

8. Вага взуття

Не ігноруйте цей важливий показник. Допитливі малюки за день роблять близько 20 тисяч кроків, а якщо взуття буде важким, то карапуз буде швидко втомлюватиметься.

9. Якість

Купуючи якісну і правильне взуття, ви даруєте своїй дитині не тільки безпеку і комфорт на кожен день, але і забезпечуєте правильне формування стоп, а, отже, і правильний розвиток і збереження здоров’я хребта і всього опорно-рухового апарату.

Категорії: ДитячийСвіт

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *