Різниця між піджаком та жакетом

Сучасні жіночі піджаки набули легкості і витонченості у своїх фасонах. Візуально їх складно відрізнити від жакетів, але відмінності все ж є. Давайте ж розберемося у цьому питанні та станемо трішечки грамотнішими в визначеннях fashion-індустрії.

Піджак

Класичний предмет як жіночого, так і чоловічого гардероба. Слово піджак пішло від англ. pea-jacket і від нід. pijjekker, де pij – різновид грубої тканини і jekker – куртка. В нашому розумінні піджак – це курточка з відкритим відкладним коміром і довгими рукавами, яка застібається на гудзики. Раніше піджак був невід’ємною частиною ділового костюма. Сьогодні ж піджак може носитися як в парі з брюками і спідницею, так і окремо від елементів костюма – наприклад, з шортами, джинсами або платтям.

Жакет

Від фран. Jaquette – куртка – варіант верхнього одягу, зшитий із нещільних легких тканин: атлас, мереживо, вовна і т.д. Така собі коротка куртка із стоячим комірцем та кишенями, які також можуть бути накладними. Жакет має довжину вище середини стегна, буває зовсім укороченим, трохи нижче талії, він має яскраво виражений приталений силует та допускає креатив і незвичайні прикраси. На відміну від піджака, жакет не несе яскраво вираженого ділового навантаження, тому прекрасно підходить на кожен день.

Категорії: Fashion

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *