Історія виникнення паєток налічує не одне століття, а саме слово походить від французької мови «золота піщинка», «блискітка».

В наш час досить складно уявити дівчину, у якої б не було хоча б хустинки розшитої паєтками. Колір і форма паєток можуть бути самими різноманітними, в середині неї завжди присутня дірочка для нитки. Класичними паєтками вважаються паєтки круглої форми.

Зараз дизайнери використовують паєтки для прикрашання будь чого, від суконь до аксесуарів.

Батьківщиною паєток вважається Індія, там їх використовували тільки для прикрашання сарі, тоді пайєтки робилися із металу. Свої вбрання розшивали паєтками також і наложниці із султанських гаремів та марроканські танцівниці, що пришивали їх до своїх костюмів, аби їхній танець ставав ще більш привабливішим.

Як паєтки дісталися Європи достеменно не відомо, але як ми можемо здогадуватися, за допомогою торгівлі, так як бісер і намисто. Більш за все, вони прийшлись по душі французьким дамам. В музеях знаходяться вироби з паєтками, з часів 16-17 століття.

В епоху модерна, паєтки почали користуватися великою популярністю і з’являлися навіть на панчохах у танцівниць кабаре і акторів Голівуду. Через деякий час їх знову ввела в моду Коко Шанель, повернувши на сукні шанованих пані.

Так, паєтками почали розшивати все, від дрібних деталей одягу до взуття. Так чи інакше, паєтки ніколи не покидали модного олімпу, вони завжди були присутні і чекали свого наступного зіркового часу.

Пайєтки дуже популярні навіть в цьому сезоні. Ними прикрашають найрізноманітніші елементи одягу: куртки, спортивні костюми, джинси, ремені, тощо. Одяг прикрашений паєтками, дійсно виглядає дуже красиво та елегантно.

Категорії: Fashion

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *