Шанель – легендарний бренд всіх часів та народів, мабуть кожна цінителька вишуканих ароматів мріє про славнозвісні парфуми Chanel №5.

Габріель Коко Шанель народилася в 1883 році в багатодітній родині. Коли дівчинці виповнилось 6 років вона втратила матір, та разом із 4 братами відправилась до католичного притулку, в якому навчилась шиттю. По досягненню повноліття Габріель почала працювати вдень у швейному ател’є, а ввечері співає в одному із кабаре. Саме звідти і походить прізвисько Коко, через її любов до пісні «Ko Ko Ri Ko». Там вона познайомилась із своїм супутником життя, багатим бізнесменом Етьєном Бальзаном.

Так, Коко переїжджає до Бальзана в Париж, їхні романтичні стосунки не тривають довго, проте це не заважає Етьєну сприяти починанням молодій дівчині. Квартира Бальзана була місцем, де зустрічалися представники французької епохи, популярні актриси, коханки політиків, виряджені в велечезні, чудернацькі сукні, які так ненавиділа Шанель.

У 1909 році Коко відкриває в будинку приятеля невеликий магазин, а перший успіх їй приносять незвичайні акуратні капелюшки, які сильно відрізнялися від об’ємних тогочасних моделей.

Незабаром, Габріель знайомиться з Артуром Кейпел, який був другом Ет’єна Бальзана, майже одразу між ними спалахує роман і саме Артура багато істориків називають головним чоловіком в житті Коко.

У 1910 році з його допомогою в Парижі відкривається перший справжній магазин «Мода Шанель», що спеціалізується на продажі капелюхів. Речі, що там виготовлялися, майже одразу, оцінили тогочасні поціновувачки прекрасного.

В 1913 році, вперше вийшла колекція спортивного одягу, також стримана і лаконічна в стилі Коко.

Свої перші колекції Шанель шила із джерсі, на той час з нього виготовляли чоловічу нижню білизну, вона відміняє тугі корсети, та пишні сукні.

В 1919 році Габріель втрачає свою саму найдорожчу людину Артура Кейпела, він помирає в автомобільній катастрофі, але в кар’єрі до неї приходить грандіозний успіх і всезагальна любов.

В 1921 році виходить парфюм всіх часів Chanel №5. Маючи відносини з російським князем Дмитром Романовим, з яким Коко зустрілася в 1920 році, Шанель була представлена ​​парфюмеру сім’ї Ернесту Бо, саме у співпраці з ним був створений легендарний аромат, що складається з понад 80 інгредієнтів. На флаконі парфуму вперше з’явився логотип бренду.

«Парфуми – це невидимий, але зате незабутній, неперевершений модний аксесуар. Він оповіщає про появу жінки і продовжує нагадувати про неї, коли вона пішла… »

Слідом за парфумами в моду входить маленька чорна сукня Мадмуазель Шанель. В 1929 виходить колекція – твідових костюмів, а в 1932 году представлена колекція ювелірних прикрас «Bijoux de diamants».

Та нажаль, з початком війни бутіки Коко починають закриватися, до роботи вона повернеться тільки в 1954 році, та розуміє, що в світі моди все змінилось, але не втрачає духу, та береться за роботу.

У 1955 році Шанель випускає зручну шкіряну сумочку на довгому ланцюжку 2/55.

10 січня 1971 році Габріель Коко Шанель помирає у віці 87 років.

В 1983 році в команду дизайнерів бренду вступає Карл Лагерфельд, який оновив колекції і придав їм деякої відвертості, укоротив спідниці, та збільшив виріз на сукнях та блузах, але при цьому зберігає стиль модного дому. З’являються нові аромати парфумерії та нові колекції різноманітних аксесуарів.

На сьогоднішній день Chanel один із самих дорогих брендів світу, слава якого поширена на увесь світ, завдяки кропіткій праці та сильному характеру Габріель Коко Шанель.

Категорії: ІсторіяБрендів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *