Засновник компанії Аді Дасслер народився 3 листопада 1900 року в сім’ї пекаря та прачки, в місті Герцогенаур (Баварія).

Після закінченні Першої Світової Війни, в 1920 році сім’я заснувала невеличку швейну крамничку по пошиттю взуття. Жінки займалися викройкою, а Аді та його брат Руді пошиттям.

Брати були відмінними продавцями, тому їх справи почали йти вгору. І вже через чотири роки, Аді та Руді відкривають велику фабрику, яка мала назву “Взуттєва фабрика братів Дасслер”.

Schuhfabrik 1927, bereitgestellt von Puma

Вже наступного року, Аді пристрасний фанат футболу, зробив справжнє відкриття – футбольні бутси з шипами. Шипи викували в кузні. Згодом, кількість футбольних бутс виготовлялася на рівні з іншим взуттям. У 1929 р Аді Дасслер виробляє свої перші бутси на шкіряній підошві з шипами, прикрашені кнопками.

 

Незважаючи на економічну кризу, компанія стрімко розвивається. Та у 1931 році брати отримують можливість викупити фабрику, яку до сих пір орендували. В тей самий час вони випускають свої перші туфлі для тенісу.

Взагалі, розвиток бренду почався разом із перемогами спортсменів у взутті Дасслерів на Олімпійських іграх. В 1935 році доходи компанії становили понад 400 000 німецьких рейхсмарок. Через кілька років, спільно з олімпійським комітетом, Аді Дасслер розробляє спеціалізоване спортивне взуття, намагаючись враховувати специфіку кожного виду спорту.

На той час, асортимент продукції налічував 30 моделей взуття для одинадцяти видів спорту, в тому числі 4 різні моделі роликових ковзанів. В 1938 році, брати купують ще одну фабрику.

Тоді, Дасслери стали членами нацистської партії. Однак, незважаючи на це, коли в 1939 році почалася Друга Світова війна, фабрики Дасслерів були конфісковані нацистами, а самі брати відправилися на фронт. На одній з фабрик нацисти спробували налагодити виробництво ручних протитанкових гранатометів.

Однак, фабричне устаткування було не пристосоване для такого виробництва, тому Аді повернули з армії через рік – робити тренувальне взуття для німецьких солдатів.

В їх сімейному особняку розташувався офіцерський склад. Дружина Аді, щоб прогодувати сім’ю, сама копала грядки і доглядала за худобою. Але, тривало це недовго. Через рік американці пішли, а брат Руді повернувся з табору для військовополонених.

Cімейну справу брати змушені були знову підіймати з нуля. Взуття Дасслер знову вироблялося із залишків воєнної амуніції. Нажаль, розуміння між братами вже не було і навесні 1948 року, після смерті батька, вони посварилися остаточно та вирішили розділити компанію.

Руді забрав собі одну фабрику, а Аді – іншу. Вони домовилися не використовувати назву і символіку сімейного підприємства. Аді назвав свою фірму Addas, а Руді – Ruda. Але вже через кілька місяців Addas перетворюється в Adidas (абревіатура від Аді Дасслер), а Ruda – у Puma.

Так, припинив своє існування всесвітньо відомий, на той час, бренд – Dassler. Кожен з братів пішов своєю стежкою.

Категорії: ІсторіяБрендів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *